fbpx

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

O roletach zewnętrznych myśli się w kontekście bezpieczeństwa i ochrony mienia. To dlatego spotykano je głównie w sklepach i innych budynkach użyteczności publicznej. Dziś coraz częściej można je zobaczyć w oknach prywatnych domów. I nic w tym dziwnego, ponieważ zastosowanie rolet zewnętrznych niesie ze sobą szereg korzyści. Ich najważniejszą funkcją jest izolacja termiczna i akustyczna, która podnosi komfort życia domowników. Zimą minimalizują zjawisko utraty ciepła, a latem zabezpieczają przed nagrzewaniem pomieszczeń, utrzymując przyjemny chłód.

Po zamontowaniu rolet zewnętrznych domownicy zyskują prywatność i ochronę przed wzrokiem nieproszonych gości. W rezultacie sprzyjają budowaniu intymnej atmosfery. Opuszczone osłony chronią przed gradem, deszczem, wiatrem, śniegiem i promieniami UV, przedłużając trwałość stolarki okiennej. Rolety zewnętrzne BeClever ze zintegrowaną moskitierą to doskonały i bardzo skuteczny sposób zabezpieczenia pomieszczeń przed owadami. Zapewnia to spokojne przespanie nocy przy szeroko otwartych oknach.

Korzyści wynikające z montażu rolet zewnętrznych
Trzy rodzaje rolet zewnętrznych nadstawnych CleverBox: rolety, żaluzje fasadowe, rolety screen

Rodzaje rolet zewnętrznych

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje rolet zewnętrznych:

  • Rolety zewnętrzne nadstawne
  • Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety nadstawne CleverBox nakładane są na okno, a następnie razem z nim montowane we wnęce okiennej. Są łatwe w montażu na każdym oknie PVC, aluminiowym i drewnianym. Decyzję o ich zamontowaniu należy podjąć na etapie projektu lub podczas wymiany stolarki okiennej. Rolety zewnętrzne nadstawne zapewniają estetyczne połączenie wnęki z oknem, a dzięki dobraniu odpowiedniego koloru skrzynki i prowadnic do koloru elewacji i okien, będą niemal niewidoczne.

Rolety zewnętrzne podtynkowe QuadBox montowane są przed oknem, na elementach konstrukcyjnych ściany. Przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo powstających budynkach. Decyzję o ich zastosowaniu należy uwzględnić na etapie projektowania lub adaptacji budynku, gdyż wymagają przygotowania wnęki nadproża, powiększenia wymiarów otworu okiennego lub zastosowania dodatkowego ocieplenia. Elementy skrzynki rolety podtynkowej QuadBox nie są widoczne na elewacji budynku, zapewniając czystość architektoniczną. W znacznym stopniu poprawiają izolację termiczną i akustyczną domu, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża.

Żaluzje fasadowe – wygodne i praktyczne rozwiązanie dla każdego domu

Żaluzje fasadowe będą doskonałym wyborem do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasad. Skutecznie chronią przed nadmiernym światłem, tworząc barierę termiczną, spowalniającą wymianę ciepła.

Najważniejszym elementem żaluzji zewnętrznych są lamele. Są to aluminiowe płytki, które można podnosić i opuszczać oraz ustawić ich kąt nachylenia. W ten sposób swobodnie wyregulujesz dostęp światła do wnętrza. Żaluzje fasadowe CleverBox mogą być sterowane za pomocą napędów elektrycznych, zwiększając komfort eksploatacji.

Posiadamy szeroką paletę możliwości kolorystycznych, dzięki którym dopasujesz ich wygląd do indywidualnych upodobań.

Rolety screen – światło pod Twoją kontrolą

Rolety screen to nowoczesny i optymalny sposób na ochronę przed działaniem promieni słonecznych. Są doskonałą barierą przed insektami oraz zanieczyszczeniami.

Rolety refleksyjne sprawdzą się na dużych przeszklonych powierzchniach. Chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz nagrzaniem pomieszczeń, a także pomagają zachować równomierny rozkład natężenia światła w budynku, który jest przyjazny dla oczu.

Charakterystycznym elementem rolety screen jest tkanina. Prześwit nie zasłania widoku na zewnątrz, a z drugiej strony zapewnia prywatność. Możliwość zastosowania tkanin o różnych kolorach, wzorach przeplotu i stopniach przezierności pozwala na dopasowanie rolety do projektu elewacji, a odporność na warunki atmosferyczne gwarantuje długą żywotność.

Rolety screen CleverBox mogą być sterowane za pomocą napędów elektrycznych, zwiększając komfort eksploatacji.

Dlaczego warto wybrać system osłon zewnętrznych od BeClever?

BeClever jest producentem dwóch autorskich systemów rolet zewnętrznych stosowanych w nowym budownictwie – systemu rolet podtynkowych QuadBox oraz systemu rolet nadstawnych CleverBox.

Czym wyróżnia się oferta BeClever na tle innych produktów?

  • Możliwością zastosowania różnych osłon przy montażu systemu nadstawnego CleverBox
  • Świetnymi parametrami termoizolacyjnymi i akustycznymi systemu CleverBox, potwierdzonymi badaniami i certyfikatami Instytutu Badawczego IFT Rosenheim w Niemczech
  • Czystością architektoniczną obu systemów rolet zewnętrznych
  • Szeroką gamą kolorystyczną elementów, pozwalającą dopasować wygląd osłon do elewacji
  • Wygodnym sterowaniem za pomocą napędów elektrycznych lub manualnych
  • Opcją montażu skrzynki rolety zewnętrznej z moskitierą, chroniącą przed insektami
  • Możliwością zastosowania pancerzy rolet zewnętrznych, lameli żaluzji fasadowych i tkanin rolet screen o różnych rozmiarach, kształtach, przezierności i kolorach
Copy link