fbpx

Rolety aluminiowe w ofercie BeClever

Rolety podtynkowe QuadBox to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących solidnych oraz bezpiecznych rozwiązań z nowoczesnym i wysublimowanym designem. Charakteryzują się obudową wykonaną z aluminium montowaną przed oknem na elementach konstrukcyjnych ściany. Ich zastosowanie powinno zostać uwzględnione na etapie projektowania lub adaptacji budynku i wymaga przygotowania nadproża w kształcie litery “L”,  powiększenia wymiarów otworu okiennego o wysokość wybranej skrzynki lub zastosowania dodatkowego ocieplenia pomiędzy warstwą muru a roletą.

Innowacyjny system rolet aluminiowych pozwala na uzyskanie wariantu skrzynki z pokrywą rewizyjną wykonaną z wysokiej jakości tworzywa (QuadBox hybrid) lub aluminium (QuadBox mono). Poszczególne produkty, w zależności od wymagań i preferencji klienta, mogą być zróżnicowane pod kątem: wymiaru skrzynki, kolorystyki elementów, rodzaju pokrywy rewizyjnej, wyposażenia w moskitierę, sposobu montażu oraz rodzaju sterowania.

Zalety rolet aluminiowych

Ochrona przeciwsłoneczna

Montaż rolet aluminiowych pozwala przejąć pełną kontrolę nad doświetleniem pomieszczenia. W zależności od poziomu opuszczenia pancerza osłony gwarantują skuteczną barierę optyczną, tłumią kontrasty i zachowują dobrą widoczność. Dodatkowo chronią Twoje meble i przedmioty przed negatywnym działaniem promieniowania UV.

Komfort i oszczędność

Rolety podtynkowe są najlepszym sposobem na poprawę izolacji termicznej i akustycznej budynku. Montowane są przed oknem, nie ingerują w konstrukcję ściany i okna nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Opuszczony pancerz tworzy tzw. ``poduszkę powietrzną``, która ogranicza utratę ciepła zimą oraz nagrzewanie się pomieszczeń latem. Rolety zewnętrzne pozwalają ograniczyć wydatki na energię grzewczą nawet do 30% oraz zmniejszyć rozpraszające odgłosy z zewnątrz nawet o 10 decybeli.

Ochrona i bezpieczeństwo

Zamontowane rolety aluminiowe podtynkowe są dodatkową barierą dla włamywaczy. Opóźniają czas włamania, a w połączeniu z dobrej klasy oknami i systemem alarmowym stanowią skuteczne trio na niepożądanych „gości”. Rolety zapewniają nie tylko ochronę przed złodziejami, ale pozwalają uzyskać w pełni prywatną przestrzeń - podnosząc i opuszczając pancerz, to Ty decydujesz, ile można zobaczyć z zewnątrz.

Czystość architektoniczna

Skrzynka rolety podtynkowej przeznaczona jest do zabudowy całkowitej, dlatego idealnie wkomponowuje się w elewację budynku, stanowiąc jej integralną część. Bogata gama kolorystyczna systemu sprawia, że widoczne elementy, takie jak pancerz, prowadnice i pokrywa rewizyjna, będą idealnie współgrały z elewacją czy stolarką okienną budynku. Innowacyjna pokrywa rewizyjna z tworzywa (QuadBox hybrid) zapewnia estetyczny wygląd bez widocznych nitów czy wkrętów. Konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie promieni słonecznych i warunków atmosferycznych.

Ochrona przed owadami

Opcjonalny system ukrytej, rolowanej moskitiery chroni nie tylko przed owadami, ale jednocześnie przed pyłem oraz kurzem. Siatka jest zintegrowana w skrzynce rolety aluminiowej, a jej otwieranie i zamykanie jest niezależne od pancerza.

Innowacyjna i przemyślana konstrukcja

System rolet podtynkowych QuadBox wyróżnia szereg „sprytnych” rozwiązań, spełniających potrzeby najbardziej wymagających inwestorów. Sztywna konstrukcja umożliwia montaż osłony na bardzo dużych szerokościach okna. Montaż w nadprożu pozwala na obudowanie i ocieplenie rolety aluminiowej, poprawiając jej parametry termoizolacyjne. Umieszczenie pokrywy rewizyjnej od zewnątrz budynku sprawia, że prace serwisowe mogą odbywać się bez zakłócania spokoju domowników.

Przekrój zabudowy rolety zewnętrznej aluminiowej

Skrzynka rolety podtynkowej QuadBox wykonana jest z aluminium. Najważniejszą cechą wyróżniającą system podtynkowy jest nowatorska pokrywa rewizyjna wykonana z wysokiej jakości tworzywa (QuadBox hybrid). Innowacyjne rolety aluminiowej mogą być zróżnicowane pod kątem: wymiaru skrzynki, kolorystyki elementów, rodzaju pokrywy rewizyjnej, wyposażenia w moskitierę, sposobu montażu oraz rodzaju sterowania. Przedstawiamy schemat zabudowy rolety aluminiowej w wersji z pokrywą rewizyjną wykonaną z wysokiej jakości tworzywa (QuadBox hybrid).

1. Tynk zewnętrzny

2. Tynk wewnętrzny

3. Ocieplenie ściany konstrukcyjnej

4. Nadproże

5. Ocieplenie skrzynki z zewnątrz budynku

6. Ocieplenie skrzynki od wnętrza budynku

7. Pancerz rolety zewnętrznej

8. Prowadnica pancerza

9. Rama okienna

10. Parapet zewnętrzny

11. Parapet wewnętrzny

12. Ściana konstrukcyjna

Rodzaje sterowania roletami aluminiowymi

Montaż rolet zewnętrznych związany jest z podjęciem decyzji o rodzaju sterowania pancerzem. W ofercie BeClever dostępne są dwa rodzaje napędów do rolet – manualny oraz elektryczny.

Rolety aluminiowe mogą być sterowane poprzez taśmę, pasek lub korbę. Ręczny mechanizm nie wymaga dodatkowych odbiorników, programowania czy doprowadzania zasilania do silnika. Obsługa nie jest uzależniona od awarii zasilania czy problemów z domowym routerem, uniemożliwiających podniesienie lub opuszczenie pancerza.

Rolety aluminiowe zewnętrzne wyposażone w napęd elektryczny mogą być obsługiwane za pomocą przełącznika zamontowanego na ścianie lub pilota. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość sterowania kilkoma roletami jednocześnie, a także opcjonalne wyposażenie osłon w dodatkowe sterowniki umożliwiające automatyczną zmianę położenia pancerza lub sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej czy przeglądarki internetowej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie trzeba poświęcać czasu i sił na ręczne zamykanie rolet.

Panel sterujący do sterowania elektrycznego roletami zewnętrznymi

Paleta kolorów rolet aluminiowych

Rolety aluminiowe QuadBox posiadają szeroką paletę możliwości kolorystycznych i wzorniczych, pozwalającą dostosować ich wygląd do indywidualnych upodobań inwestorów. Oferta dekorów obejmuje nową generację folii Woodec, będącą wiernym odwzorowaniem wyglądu i charakteru prawdziwego drewna. Wszystkie elementy charakteryzują się trwałością i wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, zapewniając nienaganny wygląd i estetykę na lata.

Wzory kolorów oklein rolet zewnętrznych oferowanych w BeClever

Warianty pokrywy rewizyjnej rolety aluminiowej

Rolety podtynkowe QuadBox są coraz chętniej wybieranym produktem przez inwestorów stawiających na energooszczędne rozwiązania. Przemyślana i innowacyjna konstrukcja zapewnia komfort i wygodę mieszkania. Skrzynka rolety przeznaczona jest do zabudowy całkowitej i występuje w wersji z pokrywą rewizyjną otwieraną od dołu umieszczoną na zewnątrz budynku w dwóch wariantach wykonania: z tworzywa wysokiej jakości (QuadBox hybrid) oraz z aluminium (QuadBox mono).

Copy link
Powered by Social Snap