fbpx

Rolety aluminiowe w ofercie BeClever

Rolety podtynkowe QuadBox to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących solidnych i bezpiecznych rozwiązań z nowoczesnym i wysublimowanym designem. Są popularnym wyborem wśród konsumentów indywidualnych, budujących własny dom. Ich uniwersalność oraz wszechstronność umożliwia dopasowanie rozwiązania do własnych potrzeb i upodobań.

Rolety podtynkowe charakteryzują się obudową wykonaną z aluminium, montowaną przed oknem, na elementach konstrukcyjnych ściany. Ich zastosowanie powinno zostać uwzględnione na etapie projektowania lub adaptacji budynku i wymaga przygotowania nadproża w kształcie litery “L”,  powiększenia wymiarów otworu okiennego o wysokość wybranej skrzynki lub zastosowania dodatkowego ocieplenia pomiędzy warstwą muru a roletą.

Innowacyjny system rolet zewnętrznych pozwala na uzyskanie wariantu skrzynki z pokrywą rewizyjną wykonaną z aluminium (QuadBox mono) lub z tworzywa (QuadBox hybrid). Poszczególne produkty, w zależności od wymagań i preferencji klienta, mogą być zróżnicowane pod kątem: wymiaru skrzynki, kolorystyki elementów, rodzaju pokrywy rewizyjnej, wyposażenia w moskitierę, sposobu wykończenia oraz rodzaju sterowania.

Zalety rolet aluminiowych

Ochrona przeciwsłoneczna

Montaż rolet zewnętrznych pozwala przejąć pełną kontrolę nad doświetleniem pomieszczenia. W zależności od poziomu opuszczenia pancerza gwarantują skuteczną barierę optyczną, tłumią kontrasty i zachowują dobrą widoczność. Dodatkowo chronią Twoje meble i przedmioty przed negatywnym działaniem promieniowania UV.

Komfort i oszczędność

Rolety aluminiowe są najlepszym sposobem na poprawę izolacji termicznej i akustycznej budynku. Kiedy są opuszczone, pomiędzy szybą i pancerzem tworzy się poduszka powietrzna. Dzięki temu dom zimą wolniej się wychładza, a latem nagrzewa. Rolety zewnętrzne pozwalają ograniczyć wydatki na energię grzewczą nawet do 30% oraz zmniejszyć rozpraszające odgłosy z zewnątrz nawet o 10 decybeli.

Nieoceniona ochrona i bezpieczeństwo

Oferowane rolety aluminiowe podtynkowe są dodatkową barierą dla włamywaczy. Opóźniają czas włamania, a w połączeniu z dobrej klasy oknami i systemem alarmowym stanowią skuteczne trio na niepożądanych „gości”. Rolety zapewniają nie tylko ochronę przed złodziejami, ale pozwalają uzyskać w pełni prywatną przestrzeń. Ty decydujesz, ile można zobaczyć z zewnątrz.

Kolorystyka dopasowana do Twoich upodobań

Skrzynka rolety podtynkowej wkomponowuje się w elewację budynku, stanowiąc jej integralną część. Wszystkie widoczne elementy - pancerz, prowadnice i pokrywa rewizyjna - mogą być dostosowane kolorystycznie do elewacji i stolarki okiennej. Konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie promieni słonecznych.

Przemyślana konstrukcja

Szereg „sprytnych” rozwiązań zapewnia komfortowe użytkowanie oraz estetyczne wykończenie. Dzięki umieszczeniu pokrywy rewizyjnej od zewnątrz budynku wszelkie prace serwisowe mogą odbywać się bez zakłócania spokoju domowników, a innowacyjna pokrywa z wysokiej jakości tworzywa umożliwia zachowanie estetycznego wykończenia bez widocznych nitów i wkrętów.

Ochrona przed owadami

Opcjonalny system ukrytej, rolowanej moskitiery chroni nie tylko przed owadami, ale jednocześnie przed pyłem oraz kurzem. Siatka jest zintegrowana w skrzynce rolety zewnętrznej, a jej otwieranie i zamykanie jest niezależne od pancerza.

Przekrój rolety podtynkowej

Konstrukcja rolety podtynkowej QuadBox w zależności od zastosowanej pokrywy serwisowej oraz prowadnic składa się w całości z elementów aluminiowych lub z aluminium i PVC. BeClever jest pierwszym polskim systemodawcą, który w ofercie posiada skrzynkę rolet podtynkowych z „wklikiwaną” pokrywą rewizyjną wykonaną z wysokiej jakości tworzywa (QuadBox hybrid). Innowacyjna rewizja charakteryzuje się niespotykaną estetyką wykończenia bez widocznych nitów i wkrętów, zapewniając czystość architektoniczną całej inwestycji. Dla osób, którym zależy na ponadprzeciętnej sztywności oraz powierzchni serwisowej dostępnej na całej głębokości skrzynki przygotowaliśmy obudowę rolety z pokrywą rewizyjną wykonaną z aluminium (QuadBox mono). Sprawdź pozostałe elementy, z których zbudowana jest roleta.

1. Tynk zewnętrzny

Zewnętrzna warstwa budynku pełniąca funkcje estetyczne, izolacyjne i ochronne.

2. Tynk wewnętrzny

Warstwa ścian, sufitów i elementów architektonicznych pełniąca funkcje estetyczne, izolacyjne i ochronne.

3. Ocieplenie ściany konstrukcyjnej

Warstwa ocieplenia ściany służąca ograniczeniu utraty ciepła i wyeliminowaniu mostków termicznych.

4. Nadproże

Nadproże to rodzaj wzmocnienia, które przenosi na ściany nośne obciążenia z wyższych kondygnacji lub konstrukcji dachu.

5. Ocieplenie skrzynki z zewnątrz

Ocieplenie skrzynki rolety klejone na przedniej ściance, służące do minimalizacji strat ciepła rolety.

6. Ocieplenie skrzynki z wewnątrz

Ocieplenie skrzynki rolety klejone na tylnej ściance, służące do minimalizacji strat ciepła rolety.

7. Pancerz rolety zewnętrznej

Pancerz rolety to profile aluminiowe wypełnione pianką poliuretanową, które podnoszą walory termoizolacyjne i akustyczne okna.

8. Prowadnica pancerza

Prowadnice do rolet zewnętrznych aluminiowe lub PVC zapewniają płynne poruszanie się i równomierne zwijanie pancerza do skrzynki.

9. Rama okienna

Rama okienna to szkielet konstrukcyjny okna, w który wprawione są szyby.

10. Parapet zewnętrzny

Parapet zewnętrzny stanowi estetyczne wykończenie wnęki okiennej.

11. Parapet wewnętrzny

Parapet wewnętrzny stanowi estetyczne wykończenie pomieszczenia i wnęki okiennej.

12. Ściana konstrukcyjna

Ściana konstrukcyjna jest elementem konstrukcji budowlanej zaprojektowanym w celu przenoszenia obciążeń działających na układ konstrukcyjny oraz zapewnienia mu odpowiedniej sztywności i stateczności.

Napęd ręczny lub elektryczny do rolet zewnętrznych

Wygodne sterowanie roletami aluminiowymi

Przy wyborze rolet podtynkowych QuadBox musisz podjąć decyzję o sposobie sterowania. Od jego rodzaju zależy dalszy komfort i wygoda użytkowania. Warto dokładnie przemyśleć, który sposób wybrać. W ofercie BeClever dostępne są dwa rodzaje napędów do rolet aluminiowych – napęd manualny oraz elektryczny.

Wciąż najpopularniejszym wyborem jest mechanizm ręczny, czyli sterowanie poprzez taśmę, pasek lub korbkę. Wpływ na popularność rozwiązania ma prostota użytkowania. Nie wymaga dodatkowych odbiorników, programowania czy osprzętowania. Rolety zewnętrzne obsługiwane ręcznie nie są uzależnione od awarii zasilania, uniemożliwiających obsługę. Sam napęd ma widoczny mechanizm sterowania, który może zaburzać wygląd wnętrza.

Rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie mogą okazać się znacznie lepszym wyborem, podnoszącym komfort i wygodę użytkowania. W tym rozwiązaniu za opuszczanie i podnoszenie rolety odpowiedzialny jest silnik elektryczny, który kontroluje się pilotem lub przełącznikiem zamontowanym na ścianie. Ogromną zaletą napędu elektrycznego jest możliwość sterowania kilkoma roletami jednocześnie, a także możliwość zastosowania różnych rodzajów systemu np. inteligentnego domu, umożliwiającego automatyczną obsługę rolet, czy sterowanie z aplikacji w telefonie.

Decyzja o wyborze rodzaju sterowania roletami aluminiowymi powinna być poprzedzona analizą, m.in. komfortu użytkowania i indywidualnych potrzeb. Montaż rolet to inwestycja na lata, która przyniesie wiele korzyści, jeśli będzie dopasowana do użytkownika.

Estetyczne wykończenie rolet aluminiowych dopasowane do Twoich upodobań

Rolety QuadBox posiadają szeroką paletę możliwości kolorystycznych i wzorniczych, pozwalającą dostosować ich wygląd do indywidualnych upodobań inwestorów. Oferta dekorów obejmuje nową generację folii Woodec, będącą wiernym odwzorowaniem wyglądu i charakteru prawdziwego drewna w połączeniu z wysoką odpornością i właściwościami użytkowymi.

Elementy aluminiowe są lakierowane proszkowo. Charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Konstrukcja jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, gwarantując świetny wygląd i poprawne użytkowanie na lata.

Wzory kolorów oklein rolet zewnętrznych oferowanych w BeClever

Rolety podtynkowe spełniające potrzeby najbardziej wymagających użytkowników

BeClever posiada w swojej ofercie innowacyjny systemy rolet podtynkowych najczęściej stosowany w nowym budownictwie. Dzięki przemyślanej konstrukcji jest doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na energooszczędności i izolacji akustycznej. Rolety podtynkowe QuadBox przeznaczone są do zabudowy całkowitej w specjalnie przygotowanej wnęce nadproża. Skrzynka występuje w wersji z pokrywą rewizyjną z tworzywa (hybrid) lub aluminium (mono).

Copy link