Rolety podtynkowe QuadBox

Rolety podtynkowe charakteryzują się obudową montowaną przed oknem, na elementach konstrukcyjnych ściany.  Ich zastosowanie powinno zostać uwzględnione na etapie projektowania lub adaptacji budynku i wymaga (w zależności od sposobu montażu) przygotowania nadproża w kształcie „L”,  powiększania wymiarów otworu okiennego o wysokość wybranej skrzynki lub zastosowania dodatkowego ocieplenia pomiędzy warstwą muru a roletą.

Innowacyjny system QuadBox pozwala na uzyskanie wariantu rolet podtynkowych z pokrywą rewizyjną z aluminium ( QuadBox mono) lub z tworzywa (QuadBox hybrid) . Poszczególne produkty, w zależności od wymagań i preferencji klienta, mogą być zróżnicowane pod kątem: wymiaru skrzynki, rodzaju pokrywy rewizyjnej, wyposażenia w moskitierę, sposobu wykończenia ioraz rodzaju sterowania.

QuadBox Hybrid

– wymiary: 137×137 mm, 150×150 mm, 165×165 mm, 180×180 mm, 205×205 mm
– pokrywa rewizyjna wykonana z tworzywa
– zabudowa całkowita
– maksymalna szerokość profilu okiennego: bez ograniczeń

QuadBox mono

– wymiary: 137×137 mm, 150×150 mm, 165×165 mm, 180×180 mm, 205×205 mm
– pokrywa rewizyjna wykonana z aluminum
– zabudowa całkowita
– maksymalna szerokość profilu okiennego: bez ograniczeń

QuadBox hybrid

Innowacja i prostota

Innowacyjna rewizja w systemie QuadBox hybrid charakteryzuje się bardzo prostym montażem (poprzez kliknięcie) oraz niespotykana dotąd estetyką wykończenia (brak widocznych wkrętów lub nitów). Opcjonalnie przezroczyste tworzywo rewizji pozwala podświetlenie LED na całej szerokości skrzynki. Rozwiązanie rekomendowane do okien PVC.

Rewizja serwisowa

Rewizja w systemie QuadBox hybrid charakteryzuje się komorową sztywną konstrukcją oraz bardzo prostym i szybkim montażem poprzez kliknięcie.

Czystość architektoniczna

Skrzynka przeznaczona do zabudowy całkowitej.Możliwość wykonczenia widocznych elementów w wysokiej jakości okleinie dekoracyjnej. Pokrywa rewizyjna bez widocznych wkrętów i nitów.

Estetyka

Szeroka paleta oklein dekoracyjnych w jednolitych i derwnopodobnych kolorach również w wariantach Woodec, będących wiernym odwzorowaniem wyglądu  i charakteru prawdziwego drewna w połączeniu z wysoką odpornością i właściwościami użytkowymi.

Podświetlenie LED

Opcjonalna wersja pokrywy rewizyjnej z przezroczystego tworzywa z możliwością podświetlenia LED na całej szerokości skrzynki oraz integracji z instalacją domów inteligentnych

QuadBox mono

Ponadczasowa precyzja

Aluminiowa rewizja w systemie QuadBox mono charakteryzuje się ponadprzeciętną sztywnością (dodatkowe wzmocnienia i zakończenie profilu w kształcie litery „Z”) oraz powierzchnią serwisową dostępną na całej głębokości skrzynki (specjalna konstrukcja profilu dolnego). Rozwiązanie rekomendowane do okien aluminiowych.

Rewizja serwisowa

Sztywna,estetyczna i funkcjonalna konstrukcja profilu dolnego oraz pokrywa rewizyjna wykonana z wysokiej jakości aluminium, z dostępem serwisowym na całej szerokości skrzynki. Montaż rewizji na nity.

Czystość architektoniczna i estetyka

Skrzynka przeznaczona do zabudowy całkowitej. Widoczne elementy (pokrywą rewizyjna, prowadnice pancerza i pancerz), można wykończyć w kolorze dopasowanym do elewacji lub stolarki okiennej lub innej dowolnej kombinacji.

Kolorystyka

Wysokiej jakości powłoki lakiernicze w szerokiej palecie kolorystycznej.

Cechy wspólne

Dodatkowe funkcjonalności

Ochrona przed insektami

Skrzynka rolety dostępna w wersji z moskitierą rolowaną, umieszczoną pomiędzy oknem a pancerzem rolety, stanowiącym dodatkową ochronę siatki.

Różne wymiary obudowy

Pięć wymiarów skrzynki rolety 137×137 mm, 150×150 mm, 165×165 mm, 180×180 mm, 205×205 mm pozwalających na optymalne dostosowanie do rozmiaru pancerza i wielkości okna.

Szeroki wybór pancerzy

Możliwość zastosowania profilów pancerza rolety w różnych wariantach kolorystycznych oraz wymiarowych.

Wygodne sterowanie

Możliwość sterowania pancerzem rolety za pomocą napędów elektrycznych lub manualnych. Inteligentne sterowanie znacząco zwiększa komfort eksploatacji.

Warianty montażu

Sposoby zabudowy rolet podtynkowych QuadBox

Rolety QuadBox przeznaczone są do zabudowy całkowitej w specjalnie przygotowanej wnęce nadproża, z wykorzystaniem poszerzeń okna lub z zastosowanie mat z aerożelu. System dedykowany jest dla nowego budownictwa, wymagający uwzględnienia na etapie projektu domu. Schemat zabudowy zaprezentowano na bazie wariantu QuadBox hybrid.

Nadproże w kształcie litery „L”

Poszerzenie okna

Mata z aerożeu