Nowoczesny dom. Posiada rolety zewnętrzne elektryczne. Są one wyposażone m.in. w moskitiery.

Akcesoria do rolet zewnętrznych – przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Rolety zewnętrzne to element wyposażenia domu, z którego korzystamy niemal każdego dnia. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych części i akcesoriów do rolet zewnętrznych, które sprawiają, że komfort, bezpieczeństwo i wygoda ich użytkowania wchodzi w zupełnie inny wymiar. Jakie znajdziemy najczęściej stosowane akcesoria do rolet fasadowych? Dlaczego warto je wybrać?

Akcesoria do sterowania roletami zewnętrznymi – kontrola w każdym miejscu i w każdej chwili

Bez wątpienia najwięcej nowoczesnych akcesoriów do rolet zewnętrznych związanych jest z ich sterowaniem. Coraz większą popularnością cieszą się rolety zewnętrzne elektryczne wyposażone w inteligentne napędy, obsługiwane zdalnie przez smartfon, tablet i komputer.

Dzięki aplikacji można otwierać i zamykać rolety bez konieczności przebywania w budynku, będąc nawet na drugim końcu świata. Jedynym warunkiem jest połączenie zarówno telefonu, jak i napędu rolety fasadowej z Internetem.

Dodatkowo, sterowanie roletami zewnętrznymi za pomocą telefonu, tabletu czy komputera umożliwia kontrolowanie wszystkich lub wybranych osłon w budynku. Co więcej, za pomocą aplikacji można ustawiać automatyzację, czyli tzw. „scenariusze”, np. dni i godziny, w których mają poruszać się rolety, a także programować poziom ich opuszczenia i podniesienia.
Warto nadmienić, że po wykonanym zadaniu aplikacja wyświetli informację, że zadanie zostało poprawnie wykonane.

Kobieta sterująca roletami zewnętrznymi przy użyciu tableta. Rolety wykorzystują silnik elektryczny do zmiany położenia pancerza. Inteligentne sterowanie roletami zewnętrznymi wifi to świetny sposób na zarządzanie osłonami za pomocą smartfona, tableta lub laptopa. Pozwala to na sterowanie osłonami z każdego miejsca na świecie.

Rolety zewnętrzne ze zintegrowaną, rolowaną moskitierą – niezbędne akcesorium w porze letniej

Kolejnym często stosowanym akcesorium do rolet zewnętrznych jest zintegrowana, rolowana moskitiera. To niezwykle skuteczne i wygodne w użyciu rozwiązanie, zapewniające świetną ochronę przed niechcianymi owadami w okresie od wiosny do jesieni.

Systemy rolet zewnętrznych ze zintegrowaną moskitierą od BeClever wyróżnia estetyka wykonania oraz duża funkcjonalność.

Po pierwsze nawój siatki znajduje się w skrzynce osłony, dzięki czemu moskitiera może być zwinięta w dowolnym momencie.

Po drugie siatka rolowanej moskitiery sterowana jest niezależnie od pancerza rolety. Można pozostawić ją opuszczoną przy podniesionym pancerzu osłony, zachowując dostęp do świeżego powietrza przy jednoczesnej wysokiej skuteczności ochrony przed owadami.

Po trzecie zintegrowana moskitiera jest lepiej zabezpieczona przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Siatka znajduje się pomiędzy oknem a pancerzem rolety, co stanowi jej dodatkową ochronę. Co więcej, zimą, gdy moskitiera jest nieużywana, można ją zwinąć do skrzynki, dzięki czemu nie grozi jej uszkodzenie.

Warto pamiętać, że na zastosowanie rolety zewnętrznej z rolowaną moskitierą należy zdecydować się już na etapie konfiguracji osłony. Po wyprodukowaniu i zamontowaniu skrzynki rolety nie ma możliwości integracji z moskitierą.

Rolowana moskitiera jest jednym z akcesoriów rolet zewnętrznych. Jej podstawową korzyścią jest ochrona przed owadami, na przykład muchami, ćmami i komarami w dzień i w nocy. Systemy rolet zewnętrznych ze zintegrowaną moskitierą od BeClever wyróżnia estetyka wykonania i duża funkcjonalność.

Symulator obecności domowników – skuteczny odstraszacz włamywaczy

Wielu inwestorom wydaje się, że mając zamontowane rolety zewnętrzne, mają pełną ochronę antywłamaniową. Niestety, nie ma takiej osłony, której nie dałoby się sforsować i dostać się do budynku. Dostępne są jednak odpowiednie akcesoria do rolet zewnętrznych elektrycznych, które w połączeniu ze sobą, będą działać zniechęcająco na włamywaczy.

Symulator obecności domowników to system lub kilka niezależnych systemów, których funkcje naśladują zwyczaje mieszkańców. Może obejmować on m.in.: oświetlenie, sprzęt RTV, sterowanie roletami czy automatykę ogrodową. Uruchamianie poszczególnych elementów wyposażenia domu, np. zapalanie świateł, uruchomienie telewizora, włączenie oświetlenia zewnętrznego, powoduje, że niemożliwe jest odróżnienie, czy ktoś znajduje się w budynku, czy nie.

Integracja rolet zewnętrznych z symulatorem obecności domowników, alarmem antywłamaniowym, a także dobrej klasy oknami może stanowić skuteczny kwartet na włamywaczy.

Integracja rolet zewnętrznych z symulatorem obecności domowników, alarmem antywłamaniowym, a także dobrej klasy oknami może stanowić skuteczne patenty na włamywaczy. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa dobytku podczas naszej nieobecności np. podczas wyjazdów urlopowych.

Czujniki pogodowe – innowacyjne akcesoria do rolet zewnętrznych na każdą (nie)pogodę

Jeszcze większą automatyzację korzystania z osłon przeciwsłonecznych mogą zapewnić czujniki pogodowe. Te nowoczesne akcesoria do rolet zewnętrznych umożliwiają zmianę położenia pancerza rolety w zależności od aktualnych warunków atmosferycznych.

Czujniki na bieżąco reagują w zaprogramowany sposób na zmiany pogodowe. Podczas zbyt dużego nasłonecznienia czujnik słoneczny może opuścić pancerz, zapewniając cień i przyjemny chłód wewnątrz pomieszczenia. Przy mocniejszym wietrze rolety mogą otrzymać sygnał, aby „schować się” do skrzynki, by nie zostały uszkodzone.

Zastosowanie czujników pogodowych to świetny sposób na zabezpieczenie budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, nawet podczas Twojej nieobecności. Pamiętaj jednak, że z tego typu akcesoriów do rolet zewnętrznych możesz skorzystać, jeśli wyposażysz osłony w napęd elektryczny.

Nowoczesne części i akcesoria do rolet zewnętrznych to świetne rozwiązania znacząco wpływające na komfort oraz bezpieczeństwo wszystkich domowników. Warto je zastosować zwłaszcza przy większej liczbie zamontowanych rolet zewnętrznych, co znacznie skróci czas potrzebny na ich obsługę. Opcjonalne części i akcesoria do rolet zewnętrznych to inwestycja, która zwróci się w postaci niższych kosztów eksploatacji budynku, a także jego lepszego zabezpieczenia.

Podziel się tym artykułem

Powiązane artykuły: